Встати, суд іде!

18 квітня 2018 року під час проведення Тижня правових знань  учні VI гімназійного класу ЧНВК 13 здійснили навчальну екскурсію в Червоноградський міський суд,що була проведена як цікава захоплююча гра – “квест”, де у кожному кабінеті, який ми відвідали, на нас чекало певне завдання.

Це було досить пізнавально, оскільки ми ще дуже мало обізнані із особливостями юридичних спеціальностей. Ми мали можливість стати учасниками імпровізованого судового засідання, де, за легендою, були порушені права випускниці школи – помилка у прізвищі позивачки в атестаті про загальну освіту. Майстерно провели засідання суддя – Жураковський А.І.,а сектерарем була Марковець Т.Л. Після цього дійства ми мали змогу задати питання, які цікавили та отримати чіткі фахові  відповіді самого судді.

Самі ж учні відреагували на поїздку так:

Запотічний Павло:”Екскурсія була дуже пізнавальною, оскільки мало хто до того був у суді, тим більше, що на засідання пускають лише після досягнення вісімнадяцятирічного віку. Також ми дізнались, як захищати свої права…”.

Федонюк Ірина:”Ніколи не думала, що робота в юридичній сфері є настільки цікавою. Завдяки працівникам суду ми поринули у саму “кухню” цього процесу. Ця екскурсія запам’ятається нам надовго. У майбутньому була б не проти відвідати суд ще раз, але лише у ролі спостерігача.

Михальчук Сергій:”Вразило те, наскільки уважними та гостинними були до нас працівники суду і змогли дуже цікаво розказати про свої професії”.

 

Переповнені позитивними емоціями мої однокласними повернулись до школи, де поділились враженнями із вчителем правознавства та однолітками. Ми переконалися, що для європейського, демократичного розвитку нашої країни ми, її громадяни, повинні не лише досконало знати свої права, уміти їх захищати, але й знати свої обов’язки, виконувати їх та дотримуватися законів суспільного життя. Адже «правовладдя може процвітати в країні, жителі якої мають почуття колективної відповідальності за його впровадження, роблячи його невідокремленою частиною власної політичної та соціальної культури» (Європейська комісія «За демократію через право». Мірило правовладдя.П.43.). Саме цей вислів є гаслом працівників Червоноградського міського суду, зокрема, Терех Уляни Віталіївни, Рибіцької Алли Вікторівни, Марковець Тетяни Леонідівни та Жураковського Андрія Ігоровича, яким ми щиро дякуємо за гостинність і цікаву організацію екскурсії.

Вікторія Заблоцька,

учениця VI гімназійного класу.

Залишити відповідь