Необхідно це знати

З початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» – для дітей та про дітей. Лінію, яка відтепер діє за номером 0 800 500 225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного)

ЗАКОН УКРАЇНИ

від 16 травня 2013 року № 243-VII

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час»

(витяг)
Верховна Рада України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

  1. У Кодексi України про адмiнiстративнi правопорушення(Вiдомостi Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):

1) доповнити статтею 180-1 такого змісту:

«Стаття 180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладах громадського харчування

Порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладах громадського харчування —

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, органiзацiй незалежно від форми власності, громадян — власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян — суб’єктів підприємницької дiяльностi від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адмiнiстративному стягненню за таке саме порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, органiзацiй незалежно від форми власності, громадян — власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян — суб’єктів підприємницької дiяльностi від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мiнiмумiв доходів громадян»;

2) статтю 221 після слів i цифр «частиною третьою статті 178» доповнити словом i цифрами «статтею 180-1».

  1. Закон України «Про охорону дитинства»(Вiдомостi Верховної Ради України, 2001 р., № 30, ст. 142 із наступними змінами) доповнити статтею 20-1 такого змісту:

«Стаття 20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладах громадського харчування.

Діти вiком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує i несе за неї персональну вiдповiдальнiсть.

Власники закладів, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

Власники закладів, у яких провадиться дiяльнiсть у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у вiдвiдувачiв таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-рiчного віку».

Дуже корисний сайт “Дитячий психолог”

Сайт для дітей та батьків, спрямований на попередження правопорушень, злочинів та нещасних випадків у підлітковому середовищі і підвищення

бЕЗПЕКА1

Безпечні інтернет-сайти для дітей

http://www.onlandia.org.ua Ресурс з он-лайн безпеки. Електронна пошта.

http://sonyashnik.com/ Розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

http://maluk.in.ua/ Розвиваючі ігри, творчість.

http://www.posnayko.com Журнал «Пізнайко»: вірші, казки, творчість.

http://prostir.museum/ Музеї України: фото, статті.

http://ukrainaincognita.com/ Живописні міста України: інформація, фото.

http://sport.ua/ Новини всіх видів спорту в Україні. Поради для маленьких підприємців.

http://maps.google.com/ Он-лайн карти світу.

http://www.poissonrouge.com/ Ресурс англо- франкомовний. Надзвичайно простий інтерфейс і усі дії здійснюються мишкою.

http://www.solnet.ee/ Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких та ще багато цікавого і для батьків.

http://www.1001skazka.com На сайті можна скачати аудіофайли — казки, аудіо книги.

 

http://www.whitewolf.co.ua/ Цікаві матеріали з історії та географії, статті про рослин і тварин. Казки народів світу. Уроки комп’ютерної грамотності. Дитячий форум. Фотогалерея.

http://www.murzilka.org/ Сайт журналу «Мурзилка» з віршами, розмадльовками, конкурсами та іншою корисною інформацією.

http://kazkovy.com.ua Дитяча газета для дбайливих батьків «Казковий вечір»

toys-speak.com Дитячий сайт «Буратіно»: дитячі казки, бібліотека, аудіо-казки, відеотека

http://www.angelyatko.com.ua/ Яскравий сайт «Країна ангелят». Абетки, казки, приказки, скоромовки, ігри

http://www.kazka.in.ua/ Народні українські казки